Strečová fólia sa používa na balenie a ochranu produktu pri preprave a skladovaní. Vlastnosti strčovej fólie: vysoký stupeň pružnosti, odolnosť voči poškodeniu a vysoká transparentnosť a samozrejme nákladová efektívnosť.

Ktorú fóliu si zvolíte, závisí od produktov ktoré chcete zabaliť ako aj od stroja na balenie. Strečové fólie sa používajú prevažne na obaľovanie – strečovanie paliet, čím sa vlastne výrobky stabilizujú a zároveň ich fólia chráni pred vlhkosťou a nečistotami.

My vám ponúkame široký sortiment strečovej fólie, vhodnej pre akýkoľvek druh balenia. Pokiaľ si nie ste istí, ktorá fólia Vám najviac vyhovuje, my Vám pomôžeme pri výbere.

Strečove fólie – ENOFILMS strečové fólie

Chráňte Vaš produkt pomocou fólie s najvyššou kvalitou!

Keď ide o strečove fólie dôležitý je film z ktorého sú vyrobené. Naše fólie sú vyrobené zo špeciálneho streč filmu. ENOFILMS, Nemecká spoločnosť špecializovaná výlučne na výrobu streč filmov a je dokázané, že redukuje spotrebu streč fólie o neuveriteľných 60 percent.

Strečove fólie
Strečove fólie

Obaľovanie strečovou fóliou – manuálne a strojmi

Manuálne strečovanie

Manuálna strečová fólia.

Balenie manuálnym strečom je veľmi rýchle a jednoducho môžete zabaliť menšie výrobky. Ponúkame strečovú fóliu menších rozmerov na manuálne balenie ako i menší stroj na manuálne balenie.

Strečovanie produktov manuálne je najčastejšie používaný spôsob ochrany produktov.

Ako pri všetkých streč fóliách, fólia na manuálne balenie je lepiaca iba z vnútornej strany, aby sa znemožnilo lepenie palety o paletu.

Ručni streč, ručna streč folija
ENOflex

Strojová streč fólia

Strojové strečovanie produktov

Strojové balenie do streč fólie ponúka oveľa účinnejší spôsob ochrany výrobkov. V závislosti od toho, ktorý stroj sa používa, je možné použiť rôzne veľkosti a hrúbku streč fólie.

Strojové obaľovanie produktov môže byť vykonávané automatický alebo poloautomatický a najlepší spôsob je aby sa produkty na palete balili hromadne, čím sa znemožňuje ich padanie a umožňuje sa ochrana pred vonkajšími vplyvmi.

Máme stroje s predpínacím systémom (Pre – stretch). Používajúc tento systém úspora streč fólie môže vynášať až do 400 percent.